Na naší klinice máme využíváme dále při další diagnostice k dispozici mikroskop s imerzním objektivem, rentgen s přímou digitalizací a intraorální rentgen, sonografii, hematologické a biochemické analyzátory a speciální močový analyzátor.
Rentgenologické i sonografické vyšetření zpravidla provádíme s pomocí majitele, v některých případech se tato vyšetření dělají bez jeho přítomnosti v průběhu hospitalizace pacienta.
U sonografie (USG) se cena liší v závislosti na délce a složitosti vyšetření. U rentgenu záleží na počtu vyrobených snímků. U analýzy moči se často provádí i další vyšetření kromě ambulantních jako jsou chemická analýza moči, mikroskopické vyšetření sedimentu a hustoty moči. Speciální vyšetření již provádí daná laboratoř a cena se poté odvíjí od ceníku této laboratoře s dph.
Moč nejraději zpracováváme čerstvou (tzn. do 2 hodin po odběru, ideálně nechlazenou). Moč lze donést v jakékoliv čisté (nemusí být sterilní) plastové či skleněné nádobě. Odběr moči může provést sám majitel záchytem ze spontánního močení pacienta nebo náběrem čerstvě vymočené moči z nesavého podkladu. V některých případech, kdy jsou cesty močové obstruovány a pacientovi se nedaří vymočit, využijeme močový katetr, případně pro specifická mikrobiologická vyšetření využíváme odběr tkzv. cystocentézou. Cystocentéza je celkem nenáročný zákrok nevyžadující ve většině případů sedaci pacienta a alespoň středně naplněný močový měchýř.
Mikroskopické vyšetření barvených i nebarvených nátěrů provádíme často přímo při vyšetřování, jelikož upřesňují diagnostiku a následnou terapii. Oblíbeným nálezem pro děti pod mikroskopem jsou blechy a ušní svrab, rodiče to ovšem potěší méně.